Pelhřimovská taneční akademie je mimořádnou slavnostní událostí pro všechny naše tanečnice, tanečníky i lektory. Každý rok se na konci června všichni scházíme v Městském divadle Pelhřimov a v rámci hodinu a půl dlouhého souboru několika po sobě jdoucích tanečních vystoupení všech tanečních skupin centra DanceArt PELHŘIMOV prarodičům, rodičům, kamarádům, známým i jiným vzácným hostům představujeme, co jsme se společně za celý rok na našich hodninách naučili.

V den akademie se děti a mládež již od rána připravují v prostorách salónku a tanečního sálu Hotelu Slávie na Masarykově náměstí v Pelhřimově, kde trávíme celé dopoledne a kde se za pomoci dobrovolných vizážistek z řad ochotných maminek líčíme, češeme, převlékáme do nových tanečních šatů, naposledy zkoušíme choreografii a užíváme si smíchem, radostí a pohodou naplněné dopoledne. Po obědě hromadně odcházíme do divadla, kde každá taneční skupina obsadí svou šatnu, dívky doladí detaily svého make-upu, chlapci doplní energii svačinou a honem na jeviště! Začíná generálka! Je to dobré, každý tančí jak má, poznamenává Václav, a jakmile vedle na kostelní věži pelhřimovského Kostela sv. Bartoloměje odbije sedmnáctá odpolední, na pódiu se objevuje se ředitel DanceArt PELHŘIMOV, a po krátkém přivítání a úvodu představuje naše první tanečníky. Postupně vždy na čas a ve správném pořadí se, díky Marii Hrnčířové, představí celé taneční centrum, v několika pauzách pozve na pódium Terezu Fantovou, jejíž hlas pokaždé rozezní celé divadlo a jakmile každý odtančí svůj part, publikum, doufáme, spokojené  odchází. To samé probíhá i v další dny představení. A jakmile skončí všechny představení, o týden později čeká naše tanečnice i tanečníky poslední hodina a pak už odcházejí na zasloužený odpočinek na prázdniny. Ani o těch však nezahálí, ať už na jednom z našich nadcházejících kempů nebo na individuálních trénincích na parketu Hotelu Slávie.

Pelhřimovská taneční akademie je přístupná nejen rodinným příslušníkům a kamarádům našich tanečníků, ale také široké veřejnosti z blízkého i dalekého okolí. Neváhejte a přijďte se se nejlépe i se svými ratolestni podívat na jedno z našich představení obohacené o vstupy se zpěvem Terezy Fantové i vtipné poznámky našeho pana ředitele.

Termíny všech našich významných akcí naleznete v Přehledu akcí.