GrandSlam Latinskoamerického tance v Tallinnu 2014

Dnes bych Vás, přátelé DanceArt PELHŘIMOV, rád upozornil na záznam jedné z nejvyšších tanečních soutěží na světě zvané GrandSlam, který v květnu proběhl v estonském Tallinnu...

Světová taněcní federace pořádá soutěže několika úrovní a tou nejvyšší je právě GrandSlam, ze kterého si tanečníci odnášejí mnoho cenných bodů, podle nichž se řadí do světového žebříčku. Asi si dokážete představit, že GrandSlam je pro každý taneční pár velkou událostí. Za rok se koná pouze šestkrát v rámci celé Euroasie a taneční páry ze všech koutů světa se na něj vždy pilně připravují.

V Tallinnu tančila opravdová špička světového tance a ve finále nechyběli ani úřadující mistři Aniello Langella a Kristina Moshenskaya, kteří reprezentují Itálii, a samozřejmě také vyhráli. Všimněte si jejich techniky, energie a komunikace v páru, kterou se odlišují od ostatních párů.

Samotnému se mi podařilo tančit na GrandSlamech v České Republice i v zahraničí a pokaždé to pro mě byl ohromný zážitek. Tančit pro světové publikum a na vlastní kůži zažít ohromující soutěžní atmosféru, ještě teď mi příjemně běhá mráz po zádech a nohy se mi pohybují do rytmu latinskoamerického tance.

Třebaže je nejvyšší, GrandSlam není jedinou soutěží. Během roku se konají i jiné velké taneční události ve formě domácích a světových šampionátů. Domácí je vždy v režiji pořádajícího státu, proto vždy na začátku roku čeká nejlepší české tanečníky mistrovství ČR. Dále se konají mistrovství Evropy a v druhé části roku mistrovství světa. A nadšeným tanečníkům určitě neuniklo, že již tento podzim proběhne mistrovství světa v latinskoamerických tancích přímo v České Republice, na což je celé české tancování opravdu pyšné a všichni se v říjnu do Ostravy moc těšíme. Pojedete taky?