[Videa|Galerie] Pelhřimovská tančírna - říjen 2015 (Salsa a Waltz)

Jak už jsme s potěšením avizovali, první Pelhřimovská tančírna byla vážně skvělá a my Vám nyní přinášíme článek s videem a fotogalerií z této příjemné akce. Prvně si prohlédněte video společného tance, který věrně popisuje atmosféru večera.

 
 
Kompletní galerie na konci článku

Kompletní galerie na konci článku

Již brzy odpoledne jsme se pustili do příprav. Součástí výzdoby celého sálu byly i balonky a proto jsme pro jejich nafouknutí zajistili hned dva kompresory. Překvapení ale přihlo hned v úvodu, když jsme zjistili, že nám oba kompresory "vyhořely". Mohu Vám říct, že se mi na chvíli opravdu zastavil dech, ale díky našim tanečníkům tak netrvalo dlouho, protože neváhali a začali všechny balónky nafukovat vlastními plícemi. Takže vážně mohu potvrdit, že všechny balónky, které jste mohli v sále vidět, byly nafouknuty pusou tanečníků DAP, kterým takto ještě jednou děkuji.

Následně už probíhaly prostorové zkoušky připravených vystoupení a špendlíky pevně držely fotografie na připravené nástěnce. Součástí výzdoby stolů byly i originální štítky. Číslo stolu byste na nich hledali marně. Každý stůl měl totiž přidělený vlastní tanec, takže někteří seděli u stolu s názvem samba a jiní tam měli třeba slowfox, o kterém si mohli přečíst i krátký popis. Tanec byl tedy všude, kam se člověk podívá a chvíli po devatenácté hodině nezbýval v sále žádný volný stůl. Pelhřimovská tančírna mohla odstartovat. Po krátkém přivítání byly už připraveni tanečníci ze skupiny Děti 1. ročník a roztomile se tak postarali o první vystoupení, které roztančilo celý večer. Následně už se tance ale chopili všichni ostatní, kteří okamžitě zaplnili celý parket.

Každá Pelhřimovská tančírna má své vlastní téma, na kterou navazuje i výuková část. Tentokrát jsme se všichni naučili tance waltz a salsa a myslím, že jsme se výborně bavili a současně se mnoho naučili. Průběhem celého večera se střídala různá vystoupení. Vidět jste mohli sólové ukázky našich dětských párů či vystoupení naší hlavní taneční skupiny Mládež se svou formací latinskoamerických tanců. Další věci byly ještě více speciální. S velkou radostí jsme přivítali našeho speciálního hosta, taneční skupinu BeeBa535, která se věnuje street dance a uvedla zde své vystoupení Fast and Furious. O choreografii se postarala skvělá tanečnice a trenérka Gabriela Svobodová a celé skupině ještě jednou děkujeme a už nyní víme, že je na Pelhřimovské tančírně nevidíme naposled.

Dalším překvapením bylo i vystoupení našich tanečnic z kurzů Latiny pro ženy, které sebraly veškerou odvahu a předvedy zde úžasné vystoupení s tanci samba, salsa, rumba a jive. Další zajímavostí byla taneční soutěž, do které se zapojili všichni hosté a soutěžilo se v tanci waltz. Do finále postoupilo 5 nejlepších párů a 3 nejlepší si odnesly medaile a hodnotné ceny. Výhercům ještě jednou gratujuleme.

Bylo toho opravdu hodně a určitě neváhejte přijďte si to zažít sami. Další Pelhřimovská tančírna proběhne už v pátek 20. listopadu a tentokrát se budeme učit tance chacha a foxtrot.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří dorazili a těšíme se na Vás příště. Nyní ž si ale prohlédněte celou galerii.