[Galerie] Pelhřimovská taneční akademie 2015

Kde pořád byly všechny fotografie? Co se vlastně dělo? Byl můj taneční výstup na konci Akademie plánovaný? A kdy bude další Akademie? Všechno se dozvíte v tomto článku.

Konečně Vám přínáším fotogalerie ze 4. ročníku Pelhřimovské taneční akademie 2015. Stále se mě ptáte, kdy už fotografie konečně budou a já termín zveřejnění pořád posouvám. Problém však nebyl v našich fotografech, ani v termínu dodání, ale v mém časovém zaneprázdnení a já zde vyjadřuji svou upřímnou omluvu.

Odkaz na všechny galerie na konci článku.

Odkaz na všechny galerie na konci článku.

Za poslední měsíce jsme DanceArt PELHŘIMOV posunuli o mnoho dál a od svého vzniku prodělal asi největší přísun nových akcí a aktivit. Hned po Novém roce jsme otevřeli nový kurz Pokračovacích tanečních pro mládež a poprvé uspořádali jednodenní DanceArt Camp, který na jaře proběhl dvakrát. Následně už začaly přípravy Pelhřimovské taneční akademie, která letos během pár dní beznadějně vyprodala dvě plná pelhřimovská divadla a připsala si opět obrovský úspěch. Tím to ale neskončilo. Letošní léto jsme poprvé uspořádali naše vlastní taneční soustředění zvané Summer DanceArt Camp 2015, který celý týden zlepšoval taneční výkony našich malých i velkých tanečníků. Ihned po Summer DanceArt Campu jsme rozjely výuky dětských tanečních skupin a mládeže pro nový školní rok, pro který jsme otevřeli dvě nové taneční skupiny a oblíbené kurzy Latiny pro ženy letos poprvé kompletně obsadily všechna svá volná místa. Myslíte, že už je místo pro pauzu? Vůbec ne. Před námi byla největší novinka tohoto roku. Do kulturního dění města Pelhřimova jsme zavedli novou akci zvanou Pelhřimovská tančírna a ta minulý týden s velkým úspěchem potvrdila své místo v Pelhřimově. 

Nyní si ale už pojďme najít ten společný čas na připomenutí Pelhřimovské taneční akademie 2015, která letos opět přinesla mnoho novinek a plánovaných i neplánovaných překvapení. A s tím začínám pociťovat i malé obavy, zda opravdu každý rok dokážeme přinášet tolik nového. Slíbit ale mohu, že uděláme vše, aby tomu tak bylo. Akademie proběhla ve dvou dnech a přípravy vždy začínaly v brzkých ranních hodinách.

Odkaz na všechny galerie na konci článku.

Odkaz na všechny galerie na konci článku.

DanceArt_Akademie_2015_michalfanta__0694.jpg

Poprvé se svou taneční formací latinskoamerických tanců vystoupila nově utvořená skupina Mládež a velkým překvapením pro všechny diváky byla premiéra vystoupení utvořené našimi tanečnicemi z kurzů Latiny pro ženy. Následně přišlo i několik neplánovaných překvapení. Jedno z nich bylo, že jsem byl v podstatě neodmítnutelně vyzván k tomu, abych sám zatančil a to možná v  nejméně vhodnou chvíli, protože zde bylo právě před zakončením, všechny potenciální tanečnice byly zaneprázdněné a pódium za oponou bylo obsazené již připravenými tanečníky. A to nejdůležitější - nebyla ani žádná hudba. Najednou ale pan zvukař spustil skladbu, která byla, ze všech 20ti, které měl k dispozici, asi jediná akceptovatelná a mě nezbylo nic jiného, než spustil svůj improvizovaný sólo výstup před celým divadlem. Mnoho lidí se po představení ptalo, zda to bylo připravené. Potvrzuji, že opravdu nebylo. Po tomto výstupu jsem si myslel, že už mě opravdu nic nepřekvapí, ale přede mnou byla ještě překvapení dvě. První z nich bylo, že na mně v samém konci naběhly naše malé tanečnice a každá s jinou tužkou na oči mně pomalovaly celý obličej. Že to ovšem bylo umělecké dílo s nápisem "Vašík" a srdíčkem Vás předsvědčí fotografie.

Poté už z městského divadla Pelhřimov odcházely spokojené tváře a my byly též spokojeni, že obě letošní Akademie opravdu předčily své očekávání. Ale abych nezapomněl na to poslední překvapení. I já jsem na konci dostal od hlavní skupiny mládež krásný dárek, a to byly vstupenky do Státní opery Praha na baletní představení Romeo a Julie, na které se opravdu moc těším a ještě jednou děkuji. A bonus byl, že jsem je dostal ve vlastnoručně vyrobené oblálce s nápisem DanceArt PELHŘIMOV.

Nyní už si ale užijte všechny galerie, které jsou letos velmi pestré. Rozrostly se totiž o dvě galerie z fotokoutku, který Vás v divadle velmi bavil. Věříme, že se opět společně uvidíme na Pelhřimovské taneční akademii 2016, která proběhne 15. - 17. června.