[Galerie] DanceArt Camp - duben 2015

V sobotu 4. dubna proběhl náš první DanceArt Camp. Celý den jsme trénovali a pilovali naši taneční techniku a fyzickou výkonnost. Mákli jsme si, ale stálo to zato.

Již před devátou hodinou ranní přešlapovali naši netrpěliví tanečníci před tělocvičnou Gymnázia Pelhřimov. Následně jsme se přesunuli do šatny a k prezenci, kde náš hned v úvodu potěšila jedna z našich tanečnic chutnými muffiny s nápisem DAP. Byly navíc s jablečnou náplní. No nedali byste si jeden? Nebo dva?

Po tomto milém překvapení už ale přišlo oficiální zahájení a úvodní strečink, který nás dobře protáhl a připravil naše těla na celý taneční den. Jakmile jsme byli rozehřátí, první seminář mohl začít. Rumbová chůze je našimi tanečníky velmi oblíbená a proto jsme se na ni dobře zaměřili. Při pilování přesných rotací našich kyčlí a nášlapů přes špičku nám ale rychle vytrávilo. Nikdo neskrýval, že se již těší na oběd a po ukončení semináře jsme se rychle přesunuli do Pizzerie Hotelu Slávie.

Po chutném jídle jsme ani dlouho neodpočívali a zahájili jsme náš druhý seminář. Zopakovali jsme věci z dopoledne a vrhli jsme se na tanec v páru, kde jsme se naučili nové figury a zkusili jsme rumbu tančit opět o něco energičtěji. Seminář následovala pohybová lekce. Bleskurychle jsme se převlékli a test naší fyzičky mohl začít. Ač to bylo náročné, mnoho věcí jsme na sobě vylepšili a nakonec jsme se i dobře pobavili.

Konečně přišla zasloužená odpolední pauza. Ne však pro všechny, protože v tělocvičně ihned následoval kurz Pokračovacích tanečních pro mládež, kde si zatančili i někteří naši tanečníci. Ostatní a hlavně holky měli příjemný úkol. Připravit se na večerní practise, namalovat se, učesat, protože všichni se na večer oblékli do černé a vyladili svou image.

Večerní část odstartovala roztančením na parketu. Pro milé překvapení nás lektorů, všichni sami začali rumbovou chůzí a postupně se tak zahřáli a připravili na practise neboli sportovní simulaci taneční soutěže. Rozdělili jsme se do dvou skupin a practise mohl začít. Začínalo první kolo latiny, poté první kolo tanců standardních. Po malé pauze a už s mnohem větší energií pokračovali druhé kolo latiny a nakonec si všichni zatančili ve finále, které je fyzicky nejnáročnější.

DanceArt Camp jsme zakončili závěrečným strečinkem, který pomohl uvolnit naše těla a připravit nás k zaslouženému odpočinku. 

Celý den se velice vydařil, děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příště. Nyní už si ale prohlédněte fotogalerii z celého dne.