[Galerie] DanceArt PELHŘIMOV na mistrovství světa

První říjnový víkend roku 2014 se v České Republice konalo mistrovství světa v latinskoamerických tancích. Tak velkou událost, která se u nás doma koná jednou za mnoho let, jsme si v DanceArtu nemohli nechat ujít.

V neděli 5. října 2014 se po desáté hodině dopolední naplnilo auto pěti odhodlaných vyrazit směr Ostrava, kde se MS konalo. Cesta proběhla bez problémů a my jsme v půli naší trati neodolali zastavit se na dobrý oběd. 

Před patnáctou hodinou odpolední jsme ale už byli na místě a po pohodlném parkování a zakoupení vstupenek jsme s velkým očekáváním vstupovali do ostravské ČEZ Arény.

Odkaz na celou galerii na konci článku.

Odkaz na celou galerii na konci článku.

Když jsme se usadili na svá místa, probíhala ještě soutěž International Open ve standardních tancích, která se s MS následně střídala. Neuběhlo dlouho a hlavní soutěž v latinskoamerických tancích byla odstartována prvním tancem samba, která přinesla takovou atmosféru a energii, že všem jen běhala husí kůže po těle.

Na této soutěži vidíte již od prvního kola naprostou taneční špičku, která do toho dává maximum. Mistrovství světa se po hlavičkou světové taneční federace - WDSF (World Dance Sport Federation), můžou zůčastnit maximálně 2 páry, z každé členské země WDSF. Některá členská země nominovala oba dva své páry, některá jen jeden a některá žádný. Nakonec se této soutěže se zůčastnilo celkem 81 tanečních párů. Mezi nimi i dva čeští zástupci, kterým jsme drželi palce nejvíce.

Po všech pěti tancích prvního kola, které nás kompletně vtáhly do děje, jsme se zastavili u dobrého občerstvení, které je na takto kvalitně zorganizovaných soutěžích samozřejmostí. Poté jsme neodolali a další kolo jsme sledovali skoro na okraji tanečního parketu, kde bylo cítít jak taneční páry svou rychlostí víří vzduch. Bylo opravdu vzrušující stát skoro na dotek vedle nejlepších párů na světě. Pozorovat, jak se koncentrují a připravují na svůj další tanec a jak si předem vybírají, co nejtaktičtěji místo, kde budou tančit.

Z našich českých zástupců zde startovali Marek Dědík a Libuše Chytková a Filip a Sabina Karáskovi - naši úřadující mistři ČR. Oba páry se v této silné konkurenci probojovali až do třetího kola, tedy mezi nejlepších 24 párů tohoto mistrovství světa. Marek s Libuškou nakonec obsadili 21. místo a Filip se Sabinou konéčné 16. místo. Moc jsme jim fandili a patří jim velká gratulace.

Přišla večerní část a sní i nejlepších 12 párů, které se protančili až do semifinále. Bylo cítit, že tanečníci do toho začínají dávat opravdu vše, protože každý se snažil probojovat se až do vytouženého finále. Tam se ale mohlo dostat pouze 6 párů a tak se i stalo. A tím byla nejočekávanější událost dne a vlastně nejen tohoto dne, možná i roku, odstarstována.

Aniello Langella & Khrystyna Moshenska (Itálie)

Aniello Langella & Khrystyna Moshenska (Itálie)

Ve finálovém klání si všechny finalisty můžete opravdu vychutnat, protože se Vám každý pár představí zvlášť ve dvou tancích, které tančí sólově pro celou vřískající halu. Atmosféru posledního tance jive, kdy se tanečníci snaží naposled rozhodnout o výsledku, snad ani nelze popsat.

Konečné pořadí finálových párů skončilo takto:

  1. Aniello Langella - Khrystyna Moshenska (Itálie)
  2. Armen Tsaturyan - Svetlana Gudyno (Ruská federace)
  3. Gabriele Goffredo - Anna Matus (Moldávie)
  4. Marius-Andrei Balan - Nina Bezzubova (Německo)
  5. Charles-Guillaume Schmitt - Elena Salikhova (Francie)
  6. Andrey Kiselev - Anastasia Kiseleva (Ruská federace)

Nebylo velkým překvapením, že titul mistrů světa pro rok 2014 si odváží Aniello Langella, přezdívaný také "Nino", s Khrystynou Moshenskou, reprezentující Itálii. Titul si totiž odváží již potřetí v řadě a znovu tak upevňují své pozice. Zajímavý byl souboj druhého a třetího místa.

Když skočilo slavnostní vyhlášení s předáním medailí a zaznění italské národní hymny, bylo už po půlnoci. Nás poté ještě čekala nekrátká cesta zpět domů do našeho domácího kraje Vysočina. Domů jsme dorazili v pořádku a hlavně s obrovským a nezapomenutelným zážitkem, který nás všechny velice obohatil a skvěle namotivoval k dalším aktivitám.

A nyní už si prohledněte galerii z celého mistrovského dne.